You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Na ochranu detskej kože s Daylongom sa môžete spoľahnúť.

Deti sa o seba nedokážu postarať: preto je veľmi dôležité, aby ste s Daylongom chránili aj slnečné stránky ich života. Okrem toho je koža detí a novorodencov veľmi jemná, nie je zvyknutá na slnečné žiarenie a preto extrémne citlivá. Našťastie sme ako švajčiarsky odborník na dermatológiu a líder na trhu (1) využili naše dlhoročné skúsenosti a vyvinuli ideálne produkty slnečnej ochrany (opaľovacie krémy).

V zložení detských produktov Daylong sú fotostabilné UV filtre pre vysokoúčinnú UVA a UVB ochranu, ako aj látky ošetrujúce detskú kožu – dexpanthenol, glycerín Aloe vera a vitamín E. Zámerne neobsahujú parfum a prídavné konzervačné látky. O koncentrovaní na skutočne dôležité veci svedčí aj dávkovač a dávkovacia tabuľka na etikete, ktoré pomáhajú rodičom naniesť správne množstvo produktu pre spoľahlivú ochranu.

(1) Zdroj: IMS/MAT 11/2011.

Ak zamedzíte spáleniu kože pred 20. rokom života, znížite riziko vzniku melanómu! Ukázali to štúdie a správy z celej Európy:

  • 35–45 % 3-ročných a 13- až 14-ročných detí strávi týždenne viac ako 15 hodín v plavkách vo vonkajšom prostredí. (2) 
  • 38 % rodičov udáva, že pred dospelosťou sa ich deti min. 1x spálili. (3) 
  • 58 % rodičov udáva ľahké spálenie kože u dojčiat a malých detí. (2) 
  • 10 % rodičov udáva ťažké spálenie kože u dojčiat a malých detí. (2) 
  • 26 % 13- až 19-ročných tínedžerov pripúšťa, že v snahe získať opálenú kožu, sú ochotní akceptovať spálenie kože. (4) 
  • 31% tínedžerov nepoužíva mimo letných prázdnin produkty slnečnej ochrany. Domnievajú sa, že domáce slnko je menej intenzívne. (4)
     

(1) Jhappan C et al. Ultraviolet radiation and cutaneous malignant melanoma. Oncogene. 22:3099–122 (2003).
(2) Grob JJ et al. Study of sunbathing habits in children and adolescents: application to the prevention of melanoma. Dermatology. 186:94–8 (1993)
(3) Jarrett P et al. Protection of children by ther mothers agains sunburn. BMJ. 306:1148 (1993).
(4) Teens are burning to be beautiful. Teenage Cancer Trust (2010), available at http://www.teenagecancertrust.org/who-we-are/mediacentre/press-releases/teens-are-burning-to-be-beautiful/