You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Často kladené otázky

Ako si chrániť citlivé miesta na koži?

Koža po zraneniach (jazvy) a kozmetickom ošetrení (napr. peeling) je zvlášť citlivá. Ak je vystavená slnku, má zvýšený sklon k tvorbe pigmentových škvŕn. Takto postihnuté miesta kože vyžadujú veľmi vysokú ochranu pred slnečným žiarením ako poskytuje napr. Daylong extreme SPF 50+.

Čo je ochranný faktor (SPF)?

Ochranný faktor (SPF - Sun Protection Factor) vyjadruje úroveň ochrany pred UVB žiarením. Ak napr. nechránenej koži hrozí pri pobyte na slnku spálenie do 15 až 25 minút, môže sa po nanesení dostatočného množstva (2 mg/cm2) produktu s SPF 25 a pri vhodnom správaní, chrániť 4 až 6 hodín. Pri veľmi intenzívnom žiarení (napr. veľhory, trópy alebo pri mori) sa tento čas skracuje. Produkty slnečnej ochrany Daylong spĺňajú vysoké štandardy kladené na UVA a UVB ochranu a sú kozmeticky veľmi príjemné.

Je opaľovanie kože škodlivé?

Koža vystavená UV žiareniu zvýši tvorbu pigmentu a dôjde k jej zhnednutiu. Spolu so zhrubnutím kože (hyperkeratózou) je to prirodzená ochrana pred UV žiarením. Zhnednutá/opálená koža je v našom kultúrnom okruhu vnímaná ako znak krásy, vitality a zdravia. A hoci dochádza k prehodnocovaniu tohto názoru, stále sa ešte veľa ľudí nezmyselne vystavuje slnečnému žiareniu. Aj keď mierne zhnednutá koža nemusí byť automaticky škodlivá, nemôžeme hovoriť o „zdravom opaľovaní“. Každý musí so svojou kožou nakladať opatrne. Ak už sa vystavujete slnku, buďte vždy dostatočne chránený.

Čo sú lipozómy?

Lipozómy (gr. lipos=tuk, soma=telo) v lóciu sú zoskupenia guľovitého tvaru s povrchovo aktívnymi molekulami. Lipozomálne lóciá Daylong dokážu lepšie zacieliť a umiestniť UV filter v rohovej vrstve kože. Ochranný flter je presne tam, kde má byť a optimálne účinkuje. Vďaka lipozómom sú produkty Daylong kozmeticky veľmi príjemné – nie sú príliš mastné, nelepia, majú nižší obsah tukov a preto sú vhodné pre mastný ako aj suchý typ kože.

Čo sú mikropigmenty?

Mikropigmenty (Micro=malý/úzky a Pigmentum=farba/líčidlo) sú organické a anorganické , pestré alebo menej pestré farbivá, ktoré sú zapracované v masťovom základe (napr. v kréme) a sú prakticky nerozpustné. V produktoch slnečnej ochrany sa využívajú aj čisto mikropigmenty a vtedy hovoríme o fyzikálnej (alebo minerálnej) ochrane. Princíp fungovania minerálnych UV filtrov je odpozorovaný z prírody. Slony sa pred slnkom chránia nanášaním bahna na svoju kožu. Prírodný pigment titandioxid funguje podobne, samozrejme oveľa estetickejšie. Ponúka efektívnu UVA a UVB ochranu a to tak, že slnečné žiarenie odráža ako zrkadlo.

Sme v tieni chránení pred spálením kože?

Ani v tieni stromov či pod slnečníkom nie sme úplne chránení pred slnečnými lúčmi, ktoré sa odrážajú od zeme. Aj pri zamračenej oblohe dopadajú na zem lúče UV žiarenia.

Chránia textílie pred slnkom?

Oblečenie do istej miery chráni pred UV žiarením. Miera ochrany závisí od materiálu (tmavé, potlačené, husto tkané oblečenie chráni lepšie). Napriek noseniu oblečenia sa odporúča používať produkty slnečnej ochrany.

Ako fungujú produkty slnečnej ochrany?

Produkty slnečnej ochrany podporujú vlastný ochranný mechanizmus kože. Mali by vždy poskytovať širokospektrálnu ochranu pred UVA a UVB žiarením. UV filtre delíme na chemické (pohlcujú a premieňajú UV žiarenie na teplo) a fyzikálne (minerálne pigmenty, ktoré odrážajú UV žiarenie).

Má zmysel opakovane nanášať produkt slnečnej ochrany?

Je dokázané, že napr. opätovné nanesenie produktu nevedie k zdvojnásobeniu výšky ochranného faktora (teda 2x SPF25 sa teda nerovná SPF50)! Ak už úvodným nanesením dosiahnem SPF faktor, opakované nanášanie nemá význam. Po dlhšom kontakte s vodou alebo pri intenzívnom potení zopakujte nanesenie prípravku slnečnej ochrany.

Na čo nezabúdať pri športe a intenzívnom potení?

Pri intenzívnom športovaní je dôležité aby sa pot odparoval a telo sa tak mohlo ochladiť. Poteniu bránia masti a oleje. Pri intenzívnom potení sa preto odporúča uprednostniť produkty, ktoré obsahujú menej lipidov (tukov) a sú odolné voči vode a poteniu.

Pri kontakte s vodou môže produkt stratiť veľkú časť svojho ochranného účinku. Najmä pri kúpaní a vodných športoch preto používajte produkty extrémne odolné voči vode (napr. Daylong regular SPF 15, Daylong ultra SPF 25 a Daylong extreme SPF 50+).

Kedy a kde používať produkty slnečnej ochrany?

Za účelom dosiahnutia účinnej ochrany nanášajte prípravky slnečnej ochrany cca. 20 min. pred slnením v dostatočnom množstve na suchú kožu. Nezabudnite dostatočne ošetriť aj citlivé miesta ako pery, nos, okolie očí a uši.

Ako ošetriť kožu po pobyte na slnku?

Slnko namáha a vysušuje kožu. Po pobyte na slnku treba kožu hydratovať. Daylong after sun Lotion je hydratujúce a ošetrujúce lócio s chladivým účinkom. Spolu s dexpanthenolom a glycerínom pôsobí proti strate vody, ktorú zapríčiňuje intenzívne slnečné žiarenie. Ďalšie produkty ošetrujúce kožu a zanechávajúce príjemný pocit sú Daylong after sun gél a Daylong after sun Night Repair.

Ako spolu súvisí slnečná ochrana a predčasné starnutie kože?

UV žiarenie poškodzuje kožné tkaniovo a tým urýchluje proces prirodzeného starnutia kože. Koža stráca svoju pružnosť, tvoria sa vrásky a starecké škvrny.

Sú spojenia ako opaľovacie mlieko alebo opaľovací krém správne?

Spojenia "opaľovací krém" alebo " krém na opaľovanie" sú z odborného hľadiska nesprávne. Produkt má chrániť kožu pred nebezpečným vplyvom UV žiarenia, ktoré môže spôsobiť jej spálenie. Správne teda hovoríme o produkte slnečnej ochrany alebo o fotoprotektívnom produkte. Zľudovené, no nesprávne spojenie, ako opaľovacie mlieko, či mlieko na opaľovanie preto uvádzame na našich stránkach v zátvorkách.